Menu

Pozitivní vliv fosfatidylserinu na lepší činnost mozku i udržení svalové hmoty

20. 02. 2017, 22:01

 

 

 

 

 

 

Sojové fosfolipidy jsou velmi vyhledávanou složkou suplementů a superpotravin. Není divu. Pomáhají na mnoha úrovních a ačkoliv jinak jsou sojové produkty zejména sportovci jako celek zatracované, ti chytřejší se snaží hledat v přírodě přínosy a vědí, že na sóju nelze pohlížet jednostranně.

Konkrétně fosfatidylserin je derivovaný z lipidového extraktu sojových bobů a prokazatelně pomáhá utužovat naše zdraví tím, že:

  • zlepšuje stav paměti, poznávacích schopností a vizuální paměť
  • zabraňuje stresu, zlepšuje náladu
  • celkově posouvá hranice fyzické a psychické odolnosti organismu

To už stojí za to, co myslíte? Dnešní doba je plná stresu, žijeme příliš rychle. Fosfatidylserin je jedním ze tří fosfatidylů obsažených v produktu GHR Natural. Díky němu můžete prožít klidnější život - být emočně stabilnější, psychicky odolnější a méně náchylní k důsledkům stresu. I proto je GHR Natural označován za elixír mládí. Stres je pomalý zabiják a ničí nás zevnitř.

Co stojí za stresem a jak jej může fosfatidylserin eliminovat?

Dle wikipedie je stres souhrn fyzických a duševních reakcí na nepřijatelný poměr mezi skutečnými nebo představovanými osobními zkušenostmi a očekáváními. Kanadský lékař, chemik, biolog zaměřený na endokrinologii Hans Selye rozdělil v roce 1975 stres na Eustres a Distres. Zatímco Eustres je pozitivní zátěží, která nás lidi motivuje a stimuluje k vyšším výkonům, Distres je pravým opakem. Distres poškozuje naše zdraví a může způsobit dokonce i smrt.

Fyzickou reakcí těla na stres je vyšší produkce katabolického hormonu kortizolu, která působí negativně na naši tělesnou schránku. Při stresu se vyplavuje mnoho kortizolu a kortizonu. Tyto stresové hormony pak ovlivňují přímo činnost mnoha orgánů v těle. Krátkodobě se stresem dokáže tělo vypořádat a pokud má dostatek sil a času na regeneraci, je vše vpořádku. Horší je to s opakovaným, častým a dlouhodobým stresem v podobě negativní zátěže. Jeho důsledkem mohou být zprvu psychosomatická onemocnění a později i skutečně fyzické potíže v podobě hypertenze, vředů nebo diabetu (stařecké cukrovky). Distres může vyústit až v infarkt myokardu.

Dost důvodů na to se stresu vyhýbat, eliminovat jej a umět s ním pracovat, je-li nevyhnutelný. Kromě dostatečné relaxace, meditace a fyzického cvičení jej pomůže zvládat třeba právě suplementace fosfatidylserinu. Produkce fosfatidylserinu lidským mozkem se s přibývajícím věkem snižuje a nestačí už pro plné využití kapacity mozku. Ve vyšším věku je dobré fosfatidylserin doplňovat ze stravy a tím aktivovat neurotransmitery a jejich receptory. Usnadní se tak šíření mozkových impulzů a celkově se zlepší mozková aktivita. Jedním z nejlepších a cenově nejdostupnějších preparátů na českém trhu je právě GHR Natural, který si můžete objednat v našem eshopu.

Sportovcům pomůže fosfatidylserin udržet svalovou hmotu

Ze suplementace fosfatidylserinu však mohou těžit nejen obyčejní lidé vystavovaní každodennímu stresu, ale i sportovci - byť nejsou třeba přímo vystavování psychickým faktorům stresu. Díky náročným tréninkům - zejména těm dlouhým (trvajícím i déle než hodinu při vysoké intenzitě) - jsou totiž vystavování fyzikálním faktorům stresu. To má také za následek zvýšenou hladinu stresových hormonů a zejména kortizol je pro sportovce postrachem.

Jde o katabolický hormon, jehož zvýšená produkce má za následek "pojídání svalů". To je pro všechny sportovce velmi nevítané a proto se snaží takovým stavům předcházet a nebo eliminovat důsledky stresových situací (tréninku). Osobně doporučuji tělo tréninkem nestresovat, ale učit - tj. cvičit krátce a intenzivně. U vrcholového sportu to však není vždy možné. Pak je dobré hledat cesty jak minimalizovat rizika spojená s vyšší produkcí kortizolu. Doporučuje se mnoho věcí, které zvyšují hladinu testosteronu a růstového hormonu a nepřímo tak eliminují kortizol samotný. To vše dokáže GHR Natural také. A nejen to. Díky obsahu komplexu sojových fosfatidylů, kde samotný fosfatidylserin tvoří 40% komplexu, můžete snadno předcházet negativním důsledům stresu na zdraví a sportovní výkonnost.

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text:
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se spřátelený web).

Souhlasím
Upravit volby
Nesouhlasím